Outlast: Trinity - Xbox One

banner

Outlast 2, pokračování původní kritikou oceňované hry, je novou zvrácenou výpravou do hlubin lidské mysli a jejích temných tajemství. Blake Langermann, kameraman pracující se svou ženou Lynn, musí riskovat a pronikat do hlubin, aby odhalil příběhy, kterých se nikdo jiný neodváží dotknout. Když se oba vydávají po stopách, které začaly zdánlivě nemožnou vraždou těhotné ženy známé pouze jako Jane Doe, zavede je vyšetřování na míle daleko do arizonské pouště k temnotě tak hluboké, že by ji nikdo nedokázal osvětlit, a ke zkaženosti tak hluboké, že zešílet je možná jediná rozumná věc.

Původní hra Outlast vyšla v roce 2013 a odehrává se v odlehlých horách Colorada, kde uvnitř Mount Massive Asylum čekají hrůzy. Dlouho opuštěný domov pro duševně nemocné Mount Massive Asylum byl nedávno znovu otevřen "výzkumnou a charitativní" pobočkou nadnárodní společnosti Murkoff Corporation a funguje v přísném utajení. Na základě tipu od anonymního zdroje se do zařízení vloudí nezávislý novinář Miles Upshur a to, co objeví, se pohybuje na děsivé hranici mezi vědou, náboženstvím, přírodou a něčím úplně jiným. Jakmile se ocitne uvnitř, jeho jedinou nadějí na únik je strašlivá pravda v srdci Mount Massive.

Outlast Whistleblower je DLC, které vypráví příběh před a po událostech hry Outlast a ukazuje závěrečnou kapitolu příběhu Mount Massive Asylum. Hráči se ujmou role Waylona Parka, softwarového inženýra na základě smlouvy s Murkoffem, který se ztotožňuje s ubohými dušemi umístěnými v zařízení. Poháněn svým hněvem připravuje scénu pro odhalení prohnilého jádra Mount Massive.