banner

Gran Turismo 7 staví na 22 letech zkušeností a přináší ty nejlepší prvky z historie série.

Ať už jste soutěžní závodník, sběratel, ladič, designér livrejí, fotograf nebo arkádový fanoušek - rozpalte svou osobní vášeň pro auta díky funkcím inspirovaným minulostí, současností i budoucností Gran Turisma.

Se znovuzavedením legendárního režimu GT Simulation Mode si kupujte, laděte, závoděte a prodávejte, projděte odměňující sólo kampaní a odemkněte si nová auta a výzvy. A pokud se rádi utkáváte s ostatními, zdokonalte své schopnosti a soutěžte v režimu GT Sport.

S více než 420 vozy, které jsou od prvního dne k dispozici v Brand Central a v prodejně ojetých vozů, Gran Turismo 7 bezkonkurenčně detailně ztvárňuje vzhled a atmosféru klasických motorů i nejmodernějších superaut. Každý vůz se ovládá jinak a působí jedinečně, když projíždíte více než 90 tratí v dynamických povětrnostních podmínkách, včetně klasických tratí z historie GT.

To nejlepší z Gran Turismo

prozkoumejte, čím vším může být skutečný simulátor jízdy, a využijte nové nástroje, které vám pomohou vtisknout zážitkům z jízdy vlastní tvář.

Garáž snů

Sbírejte, laděte, závoděte a upravujte stovky vozů a vytvořte si sbírku garáže snů.

Více než 400 vozů od více než 60 automobilových značek z celého světa

Řízení obrovského výběru vozů, od sériových modelů až po vzácnější a legendární vozy, bylo vždy DNA série a GT7 není výjimkou. V této nejnovější kapitole je zahrnuto více než 400 vozů od více než 60 automobilových výrobců, které budou nadále přibývat prostřednictvím budoucích aktualizací.

Tratě z 34 lokací s 97 rozvrženími

Seznam tratí, které slouží jako dějiště všech závodních akcí, obsahuje obvyklou směs reálných okruhů a originálních tratí, které hráče zavedou do 34 různých lokací s celkem 97 jedinečnými rozvrženími. Klasické okruhy série, jako jsou "Trial Mountain", "Deep Forest" a "High Speed Ring", se vracejí aktualizované podle nejnovějších technologií. Stejně jako u automobilů se s budoucími aktualizacemi plánuje přidání dalších tratí.

Vydejte se do letoviska s automobilovou tématikou

V GT7 se do série vrací fanoušky oblíbená mapa světa. Tentokrát má podobu letoviska, kde si hráči mohou užívat života v autě, a slouží jako menu, které umožní přímý přístup k různým funkcím hry. První, co hráči v tomto světě udělají, je, že si za své počáteční kredity koupí kompaktní vůz. Odtud budou pokračovat v závodech a různých událostech, aby mohli přestoupit na rychlejší auta získaná jako odměnu z těchto událostí, nebo vyladit a vylepšit svá stará auta, aby byla rychlejší, jak budou postupovat hrou. Pomocí "garáže", která slouží jako domovská základna pro uskladnění nasbíraných aut a pro jejich tuning, se hráči mohou vydat do automobilového resortu a objevovat svět aut.

"Kavárna", místo pro objevování historie a kultury automobilů

V "kavárně" hráči obdrží "jídelní lístky", které jim poskytnou různé úkoly, jež je provedou mnoha místy tohoto automobilového střediska. Kniha menu je středobodem zážitku z "GT7" a pomáhá hráčům při sbírání aut; po dokončení knihy si hráči mohou poslechnout kurátorský popis těchto nově získaných aut a někdy se dokonce setkat s designéry, kteří se podíleli na jejich vzniku, pokud jsou poblíž! Hra je navržena tak, aby se hráči při plnění těchto knih s nabídkou přirozeně setkávali s historií a kulturou, která za vozy stojí.

Tři autobazary

V autobazarech lze ve hře nakupovat auta. Ve hře GT7 budou hráči postupovat hrou a přitom si budou prohlížet tři různé autosalony v závislosti na svých cílech. Jedním z těchto dealerství je "Brand Central", kde lze najít nové vozy vyrobené v roce 2001 nebo později. K dispozici je zhruba 300 vozů a ve speciální sekci "Muzeum" v rámci dané značky se hráči mohou dozvědět více o její historii. V 'Prodejně ojetých vozů' mohou hráči samozřejmě nakupovat ojeté vozy za výhodnější cenu než nové. Některé modely, jako například japonské sportovní vozy z 90. let, však mají vyšší cenu a stojí mnohem více, než je jejich počáteční cena. Nabídku ojetých vozů plánujeme aktualizovat každý den.

"Světové okruhy", na kterých lze navštívit tratě po celém světě a závodit na nich

"Světové okruhy" jsou místem, kde budou mít hráči přístup k různým tratím obsaženým v GT7. Odtud mohou navštěvovat různé tratě a účastnit se závodů a šampionátů, které se zde pořádají, stejně jako dalších aktivit. K dispozici je "Circuit Experience" zaměřená na poznávání všech sektorů trati a také "Custom Race", kde lze libovolně definovat povětrnostní podmínky, denní dobu, počet kol a soupeřící vozy.

"Licenční centrum" a "Mise"

GT7 obsahuje řadu dalších zábavných aktivit kromě mnoha závodů, které představují jádro zážitku. Jedním z příkladů je "Licenční centrum": tento ikonický herní režim od prvního dílu funguje jako autoškola: hráči mohou plnit krátké úkoly v časových zkouškách s cílem získat všechny "zlaťáky" zdokonalením svých dovedností. 'Mise' představují různé události, které se liší od běžného závodu nebo časovky. Hráči si zde mohou vyzkoušet "Drag Racing", jehož cílem je být nejrychlejší na rovince, nebo "Drift Trials", kde sbírají body tím, že předvádějí své driftovací schopnosti.

"Multiplayer", abyste si mohli užít závody s rodinou a přáteli

K dispozici je spousta funkcí, díky kterým si můžete užít závody i s ostatními hráči. K dispozici je možnost rozdělené obrazovky pro 2 hráče, kde si hráči mohou užít závodění proti rodině a přátelům v obývacím pokoji, dále "lobby", kde se lze bavit online, a režim "Sport" pro skutečné soutěžní závody. Novinkou v sérii jsou také "Místa setkání", která nabízejí neformálnější formu lobby.

'Tuning Shop', 'GT Auto' a 'Livery Editor' pro personalizaci vašich vozů

V GT7 se vrací 'Tuning Shop', kde můžete nakupovat a instalovat vysoce výkonné díly pro zvýšení výkonu vašeho vozu. Pro každý vůz ve hře je připraveno více než 60 tuningových dílů. 'GT Auto' je místo, kde lze personalizovat exteriér vozu a provádět další údržbářské práce, jako je mytí vozu nebo výměna motorového oleje. K dispozici je více než 650 aerodynamických dílů, na výběr je více než 130 kol a také více než 1200 reálných barev laku podle skutečných vzorků. K dispozici je široká škála přizpůsobení; v závislosti na voze lze nainstalovat roll cage a dokonce i širokou sadu karoserie s overfenderem.

"Scapes" a "Race Photo" a užít si pořizování propracovaných fotografií

"Scapes" je režim, ve kterém si hráči mohou užít cestování po světě se svými oblíbenými vozy a proniknout do složitého světa fotografie. K dispozici je více než 2 500 "míst", která slouží jako kulisy pro pořizování fotografií, přičemž každé místo je zachyceno pomocí technologie HDR. Díky reálným světelným projevům a různým efektům, které poskytují širokou škálu svobody ve vyjadřování, je nyní možné pořizovat propracované fotografie, které je v reálném životě téměř nemožné pořídit. V aplikaci "Race Photo" mohou hráči zachytit dynamické okamžiky závodu: pozastavením závodu a vstupem do dané scény umožňují hráčům pořídit neuvěřitelné fotografie, které by v reálném životě bylo velmi obtížné pořídit.

"Showcase", kde mohou hráči komunikovat s ostatními hráči po celém světě prostřednictvím uživatelsky generovaného obsahu

v "Showcase" si lze prohlédnout uložené replaye, fotografie, livreje, samolepky a barvy laku. Tento obsah lze sdílet s ostatními hráči online a výtvory ostatních hráčů lze také stahovat, pokud jsou zveřejněny. Hráči si mohou prostřednictvím těchto výtvorů užívat interakci s ostatními uživateli po celém světě.

Přirozenější změny podmínek na trati, zavedení srážkového radaru

Proměnlivý čas a počasí nejsou jen vizuální reprezentací. Nyní jsou úzce propojeny s fyzikálním simulačním modelem vozu, ovlivňují teplotu povrchu, která následně ovlivňuje přilnavost pneumatik, a další podmínky ovlivňující dokonce i výkon motoru. Během deště se snižuje přilnavost v místech, kde se hromadí voda, a trať začíná vysychat nejprve od tratí, kterými vozy nejčastěji projíždějí, aby se postupně obnovila její přilnavost. Tyto typy změn přírodních podmínek jsou v simulaci řádně zastoupeny. Aby bylo možné přizpůsobit se skutečným povětrnostním vlivům, obsahuje nyní GT7 také srážkový radar, který hráčům umožňuje předvídat nadcházející povětrnostní podmínky na trati a podporuje je při vytváření strategie pro tyto dlouhé závody.

Funkce PS5

  • Rychlé načítání
  • Díky mimořádně rychlému disku SSD můžete rychle navštěvovat závodní události, shromažďovat se v lobby a extrémně rychle přijímat pozvánky od přátel. Vybírejte z obrovského množství vozů bez časů načítání.

  • Adaptivní spouštěče
  • Vnímejte kontrast v hmotnosti brzdového pedálu při různých rozmezích citlivosti, vibrace od ABS a rozdíly v hmotnosti plynového pedálu u různých typů vozů.

  • Haptická zpětná vazba
  • Zažijte pocit kontaktu pneumatik s vozovkou a jemné nerovnosti na povrchu vozovky.

  • Tempest 3D AudioTech na kompatibilních sluchátkách
  • Vnímejte polohu ostatních vozů a řidičů kolem vás prostřednictvím zvuku. Slyšte zřetelné 3D Audio umístění a prostorové vyjádření hloubky a výšky v přehrávání.